Csepregi részvétel a Misina Toronyfutó Versenyen

2019. június 4. 10:04
Forrás: Csepreg Önkéntes Tűzoltó Egyesület
Szerző: Kádárné Beke Gabriella

2019. május 31-én került megrendezésre immár hagyományosan a IV. Misina Tűzoltó Toronyfutó Verseny, valamint a II. Misina Toronyfutó Verseny a festői szépségű Baranya megyében, ahol először a hivatásos és önkéntes tűzoltók, majd civilek tehették próbára képességeiket.

A kezdeményezés célja a speciális tűzoltói beavatkozások során fellépő fizikai igénybevétel versenyszerű keretek közötti felmérése és annak bemutatása a civil társadalom számára. A tűzoltó kategóriában teljes tűzoltó védőfelszerelésben, míg civilben sportfelszerelésben kellett feljutni a TV-torony 75 méter magasan lévő kilátó szintjére, amely 436 lépcsőfok (kb. 25 emelet) megtételét jelentette.

A megmérettetés minden évben sok tűzoltót vonz, így a IV. Misina Tűzoltó Toronyfutó Versenyen a Csepregi Önkormányzati Tűzoltóság és Csepregi Önkéntes Tűzoltó Egyesület is képviseltette magát. Kádárné Beke Gabriella Csepreg ÖTE tagjaként női II. korcsoportban 2. helyezést, női összesítésben 4. helyezést ért el, illetve Németh Balázs a Csepreg ÖT parancsnoka férfi III. korcsoportban 10. helyezést, férfi összesítésben 34. helyen ért célba.

A II. Misina Toronyfutó Versenyen a civilben induló felnőttek mellett gyerekek is szép számmal neveztek, akik mindannyian sportfelszerelésben teljesítették a 436 lépcsőfokot. Gabriella kislánya, Kádár Jázmin Evelin 7 évesen vágott neki ennek a nem mindennapi versenynek, aki már ”rutinos” lépcsőfutónak számít fiatal kora ellenére. Édesanyját rendszerint elkíséri versenyeire - ahol versenyen kívül sportfelszerelésben mindig teljesíti is a távokat -, illetve szívesen részt vesz a felkészülésben is. A gyermekek között természetesen nem hirdettek sorrendet, hiszen mindenki nyertes volt, aki teljesítette a feladatot, ugyanakkor az időeredményeket tekintve bátran kijelenthető, hogy méltó ellenfelei voltak a felnőtt indulóknak.